مقالات آموزشی

روش‌های تعیین اندازه انگشتر بدون ابزار

روش‌های تعیین اندازه انگشتر بدون داشتن ابزار
راحت‌ترین و دقیق‌ترین روش برای تعیین سایز انگشتر مراجعه به مغازه طلا و جواهرفروشی است. طلا فروش‌ها از قالب استیل حلقه برای اندازه‌گیری سایز انگشتر استفاده می‌کنند. برای این منظور، انگشتری که هم‌اکنون اندازه انگشت شماست را روی این قالب می‌گذارند و از روی اعداد مندرج، سایز انگشتر را مشخص می‌کنند.

یا ممکن است از اندازه‌گیر‌های فلزی حلقه استفاده کنند. این وسیله در واقع حلقه‌ بزرگی است که حلقه‌های کوچکی در سایزهای مختلف به ترتیب افزیشی را در خود دارد. این حلقه‌ها مدل باریک و پهن دارند تا بتوان به طور دقیق اندازه حلقه را تعیین کرد زیرا پهنای حلقه بر اندازه آن تاثیر می‌گذارد. به همین دلیل، برای تعیین سایز انگشتر بهتر است اندازه و پهنایی را انتخاب کنید که با آن راحت‌تر هستید.

اما برای اینکه خودتان بتوانید در خانه و بدون ابزار تخصصی اندازه‌ی انگشتر خود را پیدا کنید، ما در زیر چندین روش تعیین سایز را برایتان نوشته‌ایم:

– اندازه‌گیری انگشتر با نخ

نخ باریکی را دور انگشت موردنظرتان بپیچید و محل اتصال دو سر نخ را علامت بزنید. آن را روی سطح صاف قرار دهید و با خط‌کش یا متر اندازه بگیرید. میلی‌متر به دست آمده را روی نمودار سایز انگشتر نگاه کنید تا متوجه شوید انگشتر چه سایزی دارد.

– تعیین اندازه انگشتر با متر پارچه‌ای

متر پارچه‌ای را دور پهن‌ترین قسمت انگشت خود بپیچید و اندازه‌اش را بنویسید. سایز به دست آمده را روی نمودار سایزهای انگشتر نگاه کنید تا متوجه شوید سایز دقیق انگشتر چند است.

نکات مهم در مورد تعیین سایز انگشتر
قبل از خرید آنلاین انگشتر طلا باید بدانید که عوامل بسیار زیادی در تعیین سایز آن تاثیر دارند. این عوامل که می‌توانند از شب به روز و از فصلی به فصل دیگر تغییر کنند شاما موارد زیر هستند:

دما: انگشتان در هوای سرد قطر کمتر و در هوای گرم قطر بیشتری دارند
رطوبت: باعث تورم انگشتان می‌شود
رژیم غذایی: نمک و دیگر مواد غذایی می‌توانند منجر به حبس مایعات بدن و تورم شوند
کاهش یا افزایش وزن
ورزش
بارداری
زمان: انگشتان صبح‌ها قطر کمتر و شب‌ها قطر بیشتری دارند. پیشنهاد ما این است که سایز انگشت خود را در اواسط روز و در دمای اتاق اندازه بگیرید.
به طور کلی باید بدانید که عوامل مختلفی روی سایز انگشتر تاثیر می‌گذارند. انگشتان دست هم مانند بقیه مناطق بدن می‌تواند چربی را ذخیره کند. با اینکه این چربی به اندازه سایر اندام‌ها نیست اما هنگام کاهش وزن، این چربی از بین می‌رود و سایز انگشتر هم تغییر می‌کند. برخی از افراد هم با افزایش سن، وزن کم می‌کنند و در نتیجه، انگشت‌های دستشان هم باریک‌تر می‌شود. در چنین مواقعی نمی‌توان انگشترهای قبلی را استفاده کرد.

تغییرات آب و هوایی نیز می‌تواند به طور موقت سایز انگشت‌ها را تغییر دهد. کاهش آب بدن نیز موجب باریک شدن انگشت‌ها می‌شود. پس هنگام تعیین سایز انگشتر حتما به این موارد توجه داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *